Hacamat Nedir

Hacamat Nedir

Hacamat Diger Adıyla Kupa Terapi: Hacamat,

Hacamat, koruyucu hekimlikte ve bazı hastalıkların tedavisinde uygulanmış genel bir tedavi usûlüdür. Kelimenin aslı Arapça hicâme(t) olup “emmek” anlamındaki “hacm” kökünden gelir. Hacamat yaptırmaya ihticam, bu işi meslek edinen kişiye haccâm ve Haccame, kullandığı fanus ve bardak gibi aletlere de mihcem (mihceme) denir. Bu yöntemle kan almak yahut vücudun istenen yerine kan toplamak için, küçük bir fanus ters tutularak içine süratle sokulup çıkarılan bir alev vasıtasıyla havası boşaltıldıktan sonra vücuda kapatılmakta, böylece kanın, üzerindeki hava basıncının azaldığı o kesime hücum etmesi sağlanmaktadır ki buna “kuru hacamat” denir.

Hacamat, tıkanıklık ve en fazla zararlı maddenin toplandığı belli bölgelerdeki ince damar ve kılcal damarlardan kan alınmasıdır. Büyük damarlardan kan aldırmak da faydalıdır. Mesela, sağ dirseğin toplardamarından kan alınırsa, karaciğer, sol dirseğin toplardamarından alınırsa, dalak hastalıklarına çok iyi gelir.

Hacamat deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren kirli kanın vücuttan dışarıya atılması işlemidir.

Damardan kan verme işlemi ile farklıdır.

Kan verme işleminde vücudun kullandığı açık renkli temiz kan gider. Hacamatla alınan kan; pıhtılaşmış jöle kıvamında, özelliğini tamamen yitirmiş, toksik maddeler içeren ve damarda dolaşmayan vücudun artık kullanmadığı kandır.

Hacamat tedavisinin temel prensibi; Uygun noktalardan pıhtılar ve toksik maddeler vakumlanarak; kılcal damarlardaki tıkanıklıkları açma ve kirli kanın temizlenmesi işlemidir. Bu şekilde o bölgedeki organlara kan akışı düzenlenerek organın hastalığının düzelmesinde etkili olacak temiz ve düzenli kan dolaşımı sağlanmış olur. Hacamat çok hızlı tesir gösterir, çok etkilidir ve hiç bir yan etkisi yoktur.

Hacamat Kısaca Özetlenecek Olursa ; Almış Oldugumuz Gıdalar ve Yiyeceklerden Dolayı Kılcal Damarlarımızda Belirgin Tıkanmalar Olur, Bu Tıkanmalar Bulundukları Bölgeye Zarar verir ve Rahatsız Eder;

Örnek: Kalp Üzerinde Bulunan Bir Kılcal Damarın Tıkanması Kalb İşleyişine Zarar Verir,Kalp Spazmı Dedigimiz Rahatsızlık Meydana Gelir. Bu Hafife Alınmyacak Bir Rahatsızlıktır, Hemen Müdahle Edilmesi Gerekir.

Örnek 2:Fibrositis (Halk Diliyle KULUÇ) Genellikle Sırt Ve Kollarda Görülen Bu Rahatsızlık Türü, Gene Kılcal Damarlarla Alakalı Bir Rahatsızlıktır.. O Bölgedeki Kılcal Damarlardaki Sıkıntı Kas Ve Adelelere Kan Gönderemez Ve Kas Kitlenir Gevşeyemez.

Sonuç: Hacamat Tedavisiyle Bu bölgedeki Kılcal Damar Etrafımı Vakkumlanır, Ufak Çizikler Atılaraktan Orada Atıl Halde Bekleyen Kan Alınır. Ve Vucud Metebolizmasının Oraya Taze Kan Ve Hücre Göndermesi İçin Uyarı Yapılır.

Hacamat Esnasında Atılan Kesikler sebebiyle, Vücud Akupunktur Notalarına Uyarı Yapılması ve Atılan Kesikler sonucunda O bölgenin Hasar Görmesi Sebebiyle, Metebolizmanın Harekete Geçerek Orayı Onarması, Onarırkende Kan İçerisnde Bulunan Agır Metarrelleri ve Hasta Ve Zayıf Hücreleri Kullanması Sebebiylede Vücudun Zindelik Kazandıgı, Uzun Tecrübelerimiz Ve Ortadoks Tıbbın Açıklamalarında Mevcuttur.

web tasarım ankara web tasarım ankara firması