Hacamatın Faydaları

Hacamat Üç Sebeb Dolayısıyla Yaptırılır;

A)Sünnet Amaçlı

B)Korunma Amaçlı

C)Tedavi Amaçlı

Hacamat’ın Faydaları :

a) Tıbbı Faydası

b) Manevi Faydası

a) Tıbbı Faydaları

Sırttan alınan kan vücutta dolaşım sistemini rahatlar. Zira sünnet olarak tavsiye edilen bölge tüm dolaşımın uğrak noktasıdır.

Kan vücuttan çıktığında yerine plazma adı verilen bir vücut sıvısı geçecek ve kanın sulanması sağlanmış olacaktır. Kanın sulanıp incelmesi, kandaki alyuvar yoğunluğunu azaltır. Böylece kalb, beyne daha rahat pompalama yapar. Kan emilince, kandaki oksijen taşıyıcı madde olan hemoglobin seviyesi de düşer. Bu yüzden kan, beyine yeterli oksijeni taşıyabilmesi için daha hızlı akmaya başlar. Akışkanlık özelliği artan kanın aynı zamanda çevredeki, beyin ve karaciğerdeki dolaşımı da düzelmiş olacaktır. Böylece kan akışının artmasıyla insan yorgunluktan ve halsizlikten kurtulacaktır.

a)Hacamat ile vücut zindeleşir, yenilenir. Hacamat olan insanın hemen kendisini daha zinde hissetmesinin nedeni budur. Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı sık hacamat olan insanda yaşlanma gecikir ve o insanın genç görünmesine sebebiyet verir.

 

b)Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır. Böylelikle hastalıkları da önler.

 

c)Hacamat ile vücuttan pis kanla beraber zararlı gaz, toksinler ve fazla asitler atılır.

 

d)Hacamat vücuttaki tüm ödemleri çözer.

 

e)Akupunktur etkisi sayesinde kan üretimi ile görevli organları uyarır.

 

f)Beynin, gözün vs. baştaki organların fonksiyonlarını artırır.

 

g)Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.

 

h)Ağrıları giderir. Bilhassa boyun tutulmaları, kulunç ağrıları ve kireçlenme ağrıları gibi.

 

ı)Psikolojik bir takım rahatsızlıklarda sinir sistemlerini rahatlatır.

 

j)Her hangi bir yerdeki tıkanıklıkları açar.

 

k)Bel ve boyun fıtığı durumlarında fıtık bölgesini rahatlatarak, ağrının azalmasını ve hatta kaybolmasını sağlar.

 

l)Özellikle migren ağrılarının kesin ve tek çözümüdür.

 

m)Diş eti çürümeleri, diş çürümesi, ağız kokusu ve diş eti hastalıkları düzenli Hacamat yaptıranlarda olmaz.

B) Manevi Faydaları

Hacamat olan kişilerin anlama ve anlayış kabiliyetleri artar. Analitik düşünme yetenekleri, hızla karar verme yetenekleri artar.

a)Çağımızın hastalığı depresyonun etkilerini kaldırır.

 

b)Hacamat yaptıran kişiler zamanla iç dünyalarında kendileri ve yaratanla barışık, çevresi sosyal çevresi kuvvetli birisi haline gelir. Bunun nedeni kaygı ve endişelerden arınmış herkes çevresine enerji ve huzur yayar. Pozitif enerji de denilen dengeli, sükunet hali olur.

 

c)Kalp hizasından yapılan hacamat her türlü vesvese ve evhama iyi gelir. Kalp hizasında yapılan hacamatın kişinin manevi alemine olumlu etkilerinin olduğu eski kaynaklarda belirtilmiştir.

 

d)Yine kafadan yapılan hacamat Allah’ ın izniyle 50 yıllık büyüyü çözer ve her türlü cin musallatında da kafadan hacamat tavsiye edilir. Zira Efendimiz (S.A.V.) e büyü yapıldığında kafasından Ebu Taybe isimli şahsa hacamat yaptırmıştır.

  •  
web tasarım ankara web tasarım ankara firması